Od: <fundacja@archeologiafotografii.pl>
Do: <_t.e.s.t_@example.com>
Temat: Nagroda dla katalogu „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie”
fundacja archeologia fotografii
facebook

Katalog „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie” wydany przez Fundację Archeologia Fotografii został nagrodzony w konkursie Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award 2016 w kategorii najlepszy katalog do wystawy fotograficznej.

Nagroda dla katalogu Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie

Książka pod redakcją Karoliny Puchały-Rojek i Karoliny Ziębińskiej-Lewandowskiej, została wydana jako katalog do wystawy, która odbyła się zimą 2016 w warszawskiej zachęcie. Wydawcą katalogu jest Fundacja Archeologia Fotografii. Projekt graficzny przygotowały Anna i Magdalena Piwowar.

Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award to najważniejsza nagroda dla książek fotograficznych. Przyznawana jest w 3 kategoriach: najlepsza książka fotograficzna, pierwsza książka fotograficzna oraz katalog do wystawy. W jury tegorocznej nagrody zasiadali m.in.: Christoph Wiesner (Artistic Director, Paris Photo), Lesley A. Martin (Creative Director of the Aperture Foundation book program and The PhotoBook Review), Ann-Christin Bertrand (Curator, C/O Berlin). Katalog „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie” został doceniony za elegancką formę, która prezentuje zebrany materiał w sposób prosty i dostępny.
więcej informacji:
www.parisphoto.com
aperture.org

Przypominamy także, że wystawę Wojciecha Zamecznika „Photography in all its forms” można oglądać do w Musee de Elysse w Lozannie


Siedziba Fundacji Archeologia Fotografii - lokal przy ulicy Andersa 13 wykorzystywany jest na cele kulturalne dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Kliknij tutaj, aby anulować subskrypcję listy mailingowej.